úterý 17. listopadu 2015

...je to možný?

Albertov, 17. listopad 1989
Národní třída, 17. listopad 1989
 
Co znamená pro dneší studenty 17. listopad?
Po reportáži ČT 128 hodin jsem dost v šoku.
Upozorňuju, že se jedná o vysokoškoláky...

Podívejte se sami - tady.

To ani jeden nevzpomněl na listopadové události roku 1939?
O listopadu 1989 ani nemluvě. Podle některých byl upálen Jan Palach.
Asi milí studenti zapomněli, že se jedná o Světový den studentů.
Je to smutný...

16 komentářů:

 1. Koukla jsem ....Jsem dost v šoku také !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozumím. Já to viděla hned v neděli a jsem v šoku ještě teď...

   Vymazat
 2. Podívala jsem se, jsem otřesena!
  My celá rodina máme tento den s úctou.

  OdpovědětVymazat
 3. Pořad jsem také sledovala, musím říct, že jsem se až styděla. To jsou vysokoškoláci? Myslím, že naše školství jde pěkně do kopru. Hezký sváteční den přeju. Lenka

  OdpovědětVymazat
 4. Uff.. Když jsem si teď přečetla, jak Zeman vystoupil s Blokem proti islámu a že na Albertov nebyli puštěni studenti.. je mi z toho (z NĚJ) špatně!

  OdpovědětVymazat
 5. O soudobých dějinách se ve škole příliš neučí. Bohužel. Umíme dokonale pravěk, starověk, středověk, Jagelonce, Habsburky, až po druhou světovou. Ale potom zbytek se učí velice rychle a povrchně. Třeba během dvou měsíců. Je to škoda. K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle podle mě ale nikoho neomlouvá. Je možné, že menší děti nemají možnost se k takovým informacím dostat, pokud je rodina nevede a škola taky ne...ale vysokoškoláci?! Kteří mají mít všeobecný přehled! Achjo...Jsou přeci narozeni jen pár let po revoluci. Studentky před filozofickou fakultou tvrdící, že byl upálen Palach. Hrůza...Navíc se jedná i o důležité informace z r. 1939. Vždyť jsou toho média plná. Dnes dopoledne běžely pořady o 17. listopadu i pro malé děti na Déčku.
   Omlouvám se Žížalko, že jsem se do toho tak pustila:). Ne do Tebe - jen jsem se z toho musela vypsat. Ale s tou školou souhlasím. My se k tomu - dost let po revoluci - nedostali vůbec. Skončili jsme v 9. třídě 2. světovou válkou (v roce 2002)!

   Vymazat
  2. Nic se neděje. Rozumím Tvému rozhořčení. Krista

   Vymazat
  3. Díky:). Už jsem to chtěla mazat a zkopírovat do hromadné odpovědi - ne pod Tebe. Hezký večer Kristý.

   Vymazat
 6. Já jsem predevsim v soku z toho, co se dnes delo na Albertove... Nemam slov :(

  OdpovědětVymazat
 7. Je mi smutno nejen z té nevědomosti studentů. Taky si myslím, že to není jen absencí informací ve školách (a že ty mezery tu jsou). Současně si uvědomuji, jak velký úkol nás čeká při předávání informací a především hodnot našim dětem... Dnešní Albertov byl šok, jde mi z toho mráz po zádech... o to víc mě potěšil projev předsedy vlády viz http://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/premier/projevy/projev-predsedy-vlady-bohuslava-sobotky-u-prilezitosti-vyroci-17--listopadu--137064/

  OdpovědětVymazat