středa 2. března 2011

São Bartolomeu...Svatý Bartoloměj

Svatý Bartoloměj - výlet nad město...

...V sobotu ráno jezdí pravidelně místní turistický kroužek na výlety do okolních hor...Chtěli jsme se přidat a vyrazit s nimi, protože jak už jsem říkala, autobusové spojení do hor je nulové. V informačním centru dali Honzovi letáček, kde paní zaškrtla čas 9.30. Vyzvedli jsme tedy Honzu ráno u něj doma a šli jsme před místní radnici, odkud měl vyjíždět autobus. Přišli jsme tam a do půl nám zbývalo ještě šest minut, ale nikde nikdo. Tak jsme si řekli, inu Portugalsko, tak to asi všichni budou mít zpoždění...tak jsme čekali...ale když ani v deset hodin nikdo na místo nedorazil, vzdali jsme to. Byli jsme nešťastní, natěšení do hor, se svačinkou...a nic. Honza pak zjistil, že máme špatně zakroužkovaný čas, že odjezd byl už v 9 hodin :-(, tak příště!

Zašli jsme do místní tržnice, kde prý krásně voněly sýry, jejich klobásky a koláče (já to přes své nachlazení vůbec necítila). Koupili jsme si na zlepšení nálady něco sladkého, listového, pudinkového...opět výborného. Rozhodli jsme se pro nějaký alternativní "vysokohorský výstup" a nejvíce po ruce se nám zdála socha Svatého Bartoloměje na kopci kousek nad městem...Sluníčko pěkně hřálo, bylo kolem 20 stupňů a tenhle výšlap na můj zdravotní stav úplně stačil. Nakonec jsem si v duchu říkala, že je možná dobře, že nám místní turisti ujeli, že bych jim asi nestačila :)...

Výhledy nádherný, na dosah zasněžený hory, Braganca jako na dlani...nejdříve jsme byli u malého bílého kostelíka a pak po "hřebenu" k soše. Svatý Bartoloměj hledí na město, má ho pod svou ochranou...Moc hezké místo.
Žádné komentáře:

Okomentovat