neděle 24. dubna 2011

Beja

21. dubna - čtvrtek

Na víkend jsme měly původně naplánovaný čundr okolo Evory. Ale počasí nám plány překazilo :-(. Proto další zastávkou byla Beja, kde jsme se potkaly s Mončou, Ondrou, Vendulou a Adélou z Porta z jazykovýho kurzu, kteří teď v Beje studují. Provedli nás po městě a Monča byla tak moc hodná, že jsme u ní mohly s Evičkou přespat.
Beja je správní středisko provincie Alentejo Baixo. Všude okolo jsou roviny a pole. Pěstuje se tu hlavně pšenice, olivy a korek. S olivama je to prý ovšem tak, že polnosti s nima vlasntí Španělé, takže olivy uzrají, putují do Španělska a pak se draho prodávají tady...
V Beje jsou krásný historický uličky, park, hrad s věží Torre de Menagem, vysokou 36 metrů, na kterou jsme se taky podívali. Během prohlídky města několikrát zapršelo. Měli jsme naplánováno dojít ke větrnýmu mlýnu kousek za městem, ale bohužel to díky počasí nevyšlo..i tak jsme se sušili pěkně dlouho. Mezitím jsme stihly s Evičkou uvařit pro jejich rumunsko-portugalské kamarády česnečku. Jeden z Portugalců byl totiž na Erasmu v ČR a nejvíc si pamatuje prý na česnečku. Tak Vendula nakoupila suroviny a k vaření pověřila nás :). Až na to, že jsme původně místo kmínu použily lékořici byla polívka vynikající :).Bus:
Faro - Beja 11,70 E.

Žádné komentáře:

Okomentovat