čtvrtek 23. února 2017

...ještě jednou leden


Nestíhám vkládat jednotlivé příspěvky. Tak rychle takový lednový mišmaš.
V hlavě by toho bylo hodně, s čím bych se chtěla podělit. Tak snad časem.
 Už jsme si s Marunkou  zajeli jakštakš nějaký režim. Dopoledne když chvíli spinká, tak s malou Skřítkovou stihneme uvařit, než dorazí Skřítek ze školy a tatínek z práce na oběd. Pak rychle poklidit. Ven. A pak zase kolotoč kolem žrádla a prádla:-D. Ale zvládla jsem ušít tři košíčky pro Verunku k narozeninám, což byl úplný zázrak. (Helenko, na polštářek pořád myslím! Bude:)!
Nestíhám dokonce ani nakukovat na mé oblíbené blogy. Alespoň nemám výčitky, že nic nestíhám... Když pak vidím, kolik toho ostatní stíhají vytvořit (i při stejném a vyšším počtu dětí :-D). Ale trochu se mi stýská. Doufám, že si ten čas časem nějak líp sedne a já stihnu zase nakukovat.
Rozháčkovaná deka pro Marunku od loňského jara stále čeká...
Skřítek také donesl krásně vysvědčení - s vyznamenáním. Teta Evička a strejda Honzík ho vyvezli na stěnu, tak konečně vyzkoušel podsedák, který dostal od Ježíška.
A akcí měsíce byl myslivecký ples, na který jsem se těšila. Hlavně na ty moje holky!
Počítala jsem s tím, že nás Marunka nechá plesat maximálně hodinu. Ale krásně to s babičkou zvládly a my s tátou mohli domů až po půlnoci.

Mářa 3. měsíce
Často a nahlas se směje. Chce se pořád nosit a chovat.
Šátek se jí už tolik nezamlouvá, ale má smůlu. Občas musíme trénovat na jarní výlety.
Usne jen v houpačce nebo venku v kočárku. Ale kočárek nesmí dlouho stát, to se pak křikem dožaduje jízdy. Zkoumá si ručičky, hraje si s nimi. Ráda si hraje pod hrazdičkou.
Má ráda kontrastní černobílé hračky - pískací polštářek od Petrušky, knížku zvířátek od Verunky, stejně tak jí baví naše černobílé polštáře v obýváku. Nádherně pase koně.
Už od druhého měsíce. Koupe se v kýblu. Zkoumá při tom nožky.
Přes den usíná a spí nepravidelně. V noci se kojí ve spánku.
Konečně přestalo bolení bříška. Asi je to opravdu tak, jak říkala moje PA.
Že některá miminka celý první tři měsíce propláčou, ať jíte co jíte...
U Aničky to bylo úplně stejné. Žádné kapičky nepomáhaly,
ani litry fenyklového čaje, který jsem pila.

8 komentářů:

 1. Dobrý den Martino, teprve nedávno jsem objevila Váš blog. Musím říct, že jsem ho s nadšením přečetla celý jako knihu. Umíte krásně psát, vyprávět a stíháte toho opravdu hodně. Vždy se moc těším na další zážitky a pokroky Vašich nádherných Skřítků. Přeji krásné dny. Renata P.

  OdpovědětSmazat
 2. Pěkný den,
  pro mě jste naprosto obdivuhodná... kolik toho zvládáte se třemi dětmi... :) Mařenka má krásné hračky a momentálně čteme stejnou knihu... :)
  Mějte se všichni moc krásně a hlavně zdravíčko!
  Peťka :)

  OdpovědětSmazat
 3. Krásně prožitý měsíc. Budiž Vám útěchou, že já (jako maminka "jen" dvou malých pokladů) jsem neseděla u šicího stroje ani nepamatuju. Důvodem jsou i malé prostory a stále větší neposednost naší mladší ratolesti. (Je nebezpečné ji nemít 100% pod dozorem:-)). Moc ráda se kochám Vašimi krásnými fotkami a přeju co nejvíc radosti z malých každodenních věcí.

  OdpovědětSmazat
 4. Uzasne - rekla bych: reklama na akcni maminku - stihne uspavat a delat doprovod na bezkach v jednom, vyucovat /to ta cisla atd./, pect a varit, sit!!! a jeste plesat. A k tomu vsemu s usmevem a v takove kondici. Ja tleskam a jen tak dal.

  OdpovědětSmazat
 5. :-))) krásný měsíc:-))) ta horolezecká stěna je kde? To by si mí kluci zařádili...na plese vám to všem moc slušelo:-))) a dítka jsou nádherná:-))) mějte se hezky :-))

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrý den,
  Váš blog čtu velice ráda, zvláště také proto že jste z kraje kousek od nás a já se inspiruji na výlety :-).
  Protože čekáme druhátko :-), chtěla bych se zeptat od kud je ta nadherná kontrastní černobílá kniha zvířátek, dá se to někde koupit? Předem děkuji za radu.
  Pěkný den Milada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tato:)
   https://www.agatinsvet.cz/zviratka-rozkladaci-knizka-pro-nejmensi

   Smazat