středa 27. května 2015

...Drahý Mistře


V sobotu večer jsem se dívala, skoro bez dechu, na dokument od Pavla Kouteckého.

Drahý Mistře - Josip Plečnik, architekt Pražského hradu

Konečně! Říkala jsem si. Konečně na Artu vysílají něco pořádného.
Nádhera. Zpracování. Kamera.

A hlavně veškeré dílo J. Plečnika.

  Filmová dokumentární esej o předním evropském architektovi a urbanistovi Josipu Plečnikovi (1872–1957) konfrontuje jeho osobitou a bohatou tvorbu v Praze a v rodném Slovinsku. Unikátním způsobem přibližuje Plečnikovy stavební úpravy na Pražském hradě, které na přání rodiny prezidenta Masaryka měly toto místo s tisíciletou historií proměnit v sídlo hlavy nového demokratického státu.

Těšila jsem se, že si dokument pustím online ještě jednou a budu si psát poznámky.
Ale ouha, nejde to.
 Takže:
Možnost vidět je ještě dnes v noci v 01 hod. na ČT Artu.

Toužím po téhle publikaci - Josip Plečnik, architekt pražského hradu.
Snad třeba jednou vyjde dotisk... Zatím se kochám v této -
Jože Plečnik: průvodce po stavbách v České republice.
Fotografie z knihy:
LUKEŠ, Zdeněk. Jože Plečnik: průvodce po stavbách v České republice. 1. vyd. v jazyce českém. Praha: Foibos Books, 2012, 94 s. ISBN 978-80-87073-41-4.

Dokument ČT Deset století architektury - Josip Plečnik na pražském hradě tady.

2 komentáře:

  1. .... to všechno vidět, číst .... tak člověka obohacuje...
    Jarka

    OdpovědětVymazat
  2. Byl jsem diagnostikován Herpes před 2 lety a vyzkoušel jsem všechny možné prostředky k tomu, abych získal lék, ale bezvýsledně, dokud jsem na zdravotním fóru neviděl příspěvek o bylinném doktorovi (Dr. Akhigbe), který připravuje bylinné léky na léčení všeho druhu nemocí včetně Herpesu, zpočátku jsem pochyboval, jestli je to skutečné, ale rozhodl jsem se ho vyzkoušet, když jsem kontaktoval dr. Akhigbeho prostřednictvím jeho e-mailu: drrealakhigbe@gmail.com, vedl mě a připravil bylinnou medicínu a poslal mi ji prostřednictvím kurýrní doručovací služba, když jsem obdržel balíček (bylinná medicína) Dal mi instrukce, jak ji konzumovat, začal jsem ji používat podle pokynů a přestal jsem dostat ohniska a vředy začaly mizet, mohli byste věřit, že jsem byl vyléčen z tohoto smrtícího viru během dvou až tří týdnů a všimne si změn v mém těle. Dny používání tohoto léku REMEDY nemohly nejprve uvěřit uzdravení, dokud to nevidím, protože moje HERPES se vyčistí jako magie. Dr. Akhigbe také používá svůj bylinný lék k léčbě nemocí, jako je HIV, HERPES, RAKOVINA, ALS, CHRONICKÁ CHOROBA, SRDCE , LUPUS, ASTHMA, DIABETY, MARBURG VIRUS, HEPATITIS A A B.ECZEMA, ZPĚT BARVY, VNĚJŠÍ INFEKCE, ASTHMA, MALARIA, DENGUE FEVER, BACTERIA DIARRHEA, RABIES, OBESITY, PROGERIA, MENINGITIS, ARTHRITYLESK, ZEM , PULMONÁRNÍ HYPERTENZE, PENISOVÁ EJACULACE, UTIVNÍ, LCERA HPV, DENGUE, CELIACOVÁ CHOROBA, OSTEOPORÓZA, RHEUMATISM, THYROID, CHLAD A FLU, KIDNEY CHOROB, ACME. TOXOPLASMOSISM ERYSIPELAS. atd. Kontaktujte tohoto skvělého bylinného lékaře dnes, otce bylinných kořenů. e-mailem: drrealakhigbe@gmail.com nebo Whatsapp ho +2349010754824 a vyléčit trvale On je skutečný..website: https: drrealakhigbe.weebly.com

    OdpovědětVymazat