středa 26. ledna 2011

Moooře :) .......

3. den

Není úterý jako úterý...Třeba naše první úterý v Portu bylo...very good :).


Do školy jsme šli pěšky společně s Ondrou a erasmákama Turkama, cesta je chvílema podchodama pod dálnicí a opuštěnýma uličkama, tak jsme s Evičkou rády za pánský doprovod :). Ostrou chůzí je to do školy přes třičtvrtě hodiny...ale dorazili jsme v čas a od 9.30 nám začal intenzivní kurz. My s Evičkou jsme ve skupině s lektorkou Alexandrou. V naší skupině jsou Italové, Španělé - ti se prý naučí portugalsky jen lousknutím prstem a navíc Alexandra je prý náročnější než druhá lektorka Clara (říkal nám to buddyportugal). Ale nám s Evičkou se první lekce moc líbila. Alexandra je strašně energická, je to s ní fofr, ale rozuměly jsme zatím všemu...výuka v portugalštiny v aj je docela zajímavá :), tak uvidíme...už umíme říct třeba Bom dia! (dobrý den), Chammo me Martina a Eu sou Eva. Eu sou Checa a tak...Jeli jsme v kuse od 9.30 do 13.30, měli jsme jen půlhodinovou přestávku. Zašly jsme si na kafčáka. Akorát obsluha v bufetu neumí vůbec anglicky, takže mi nerozuměli ani cafélaté, ale naštěstí nějaká studentka mi pomohla s objednávkou...a kafe tu mají teda fakt vynikající! A levný - 1.20 Euro i s dortikem :).


Potřebovaly jsme vytisknout smlouvy na univerzitu do Bragancy, tak jsme navšítivily místní copycentrum, ale je to s nima všechno na dlouhý lokte :). Na vše mají dost času...takže jsme tam strávily pěknou chvíli, než nám to paní vytiskla. Vždycky se nám chvíli věnovala, pak odešla řešit něco jinýho, ale dobře to dopadlo a za levno docela :), ještě najít poštu a dorozumět se tam :).

Po škole jsme se chtěli družit s erasmákama, tak jsme se přidali s naší českou částí k polské většině, která měla v plánu výlet k oceánu...stavěli jsme se v marketu pro něco k snědku a pro Portské! :) S našimi krajany jsme koupili od každé barvy jedno :)....a busem jsme pak jeli k oceánu....kde to bylo nááádherný, písek máme všude...popíjeli jsme vínko, někdo pívko...kochali jsme se a kochali, procházeli..dokonce jsme vydrželi do západu slunce a pak jsme jeli domů údajně metrem? Říkaly Polky :)...ale začalo to jako tramvaj, pak se to změnilo v metro v podzemí, pak chvíli zase trmavaj a dokonce jsme byli podle Evičky na nádraží v Trutnově :), tak nevím, kudy jsme to jeli, ale cesta zpátky byla nějaká dlouhá. Ale cesta zdarma, od školy jsme dostali kartičku na 24 hodin volný jízdy po Portu. Tak ji využijeme i zítra při návštěvě centra.
...

...takový bych potřebovala :)...
a ještě pánský k tomu.

 
kýčovka západovitá, navíc středovka...:)


 

Žádné komentáře:

Okomentovat